تبلیغات
مذهبی - آموزشی

مذهبی - آموزشی
مولانا عبدالحمید با اشاره به 12 فروردین و روز "جمهوری اسلامی" با طرح این پرسش که «آیا همه ملت ایران پس از 34 سال، هنوز با "جمهوری اسلامی" همراه ‏اند؟» خواستار توجه بیشتر مسئولین به خواسته های ملت و رفع دغدغه های آنان شد. مولانا عبدالحمید در بخشی از سخنان خود در مراسم نماز جمعه اهل سنت زاهدان با اشاره به 12 فروردین که به عنوان "روز جمهوری اسلامی" نامگذاری شده است، این روز را "روزی تاریخی" توصیف کرد و اظهار داشت: ملت ایران به رهبری رهبر فقید انقلاب در 22 بهمن 1357موفق شد که به نظام پادشاهی و استبدادی و حکومت فردی پایان داده و در 12 فروردین با برگزاری همه پرسی به جمهوری اسلامی رأی «آری» بدهند و آن را انتخاب نمایند.
امام جمعه اهل سنت زاهدان ادامه داد: برگزاری همه پرسی جمهوری اسلامی یک تجربه نوین در دنیا بود که ملت ایران، اعم از شیعه و سنی و اقوام و تفکرات مختلف، با این انگیزه که در سرنوشت و مقدرات خویش دخیل باشند و دستورات اسلام را در زندگی خویش پیاده نمایند، با شور و نشاط در این همه پرسی شرکت کردند.
مولانا عبدالحمید در ادامه خاطرنشان کرد: اکنون که 34 سال از عمر نظام "جمهوری اسلامی" می گذرد، مسئولین امر بررسی کنند که آیا مردم هنوز هم به همان اندازه در صحنه هستند یا خیر؟ و آیا مردم به خواسته های بر حق خود رسیده اند یا نه؟ آیا همه برادران شیعه که به جمهوری اسلامی رأی داده اند، به خواسته های بر حق خود رسیده اند؟ برادران اهل سنت که به جمهوری اسلامی رأی داده اند و در طول 34 سال عمر انقلاب در تمام صحنه ها حضور داشته اند، آیا به آرزوها و خواسته های قانونی خود نائل شده اند؟ در حالی که جامعه اهل سنت هنوز با دغدغه ها و پریشانی‏های فراوانی مواجه هستند. لذا مسئولین امر باید ببینند که منشأ این مشکلات از کجاست؟
خطیب جمعه اهل سنت زاهدان اظهار داشت: مسئولین نظام باید به خواسته ها و انتظارات قانونی اهل سنت توجه کنند. اگر مسئولین به مدیریت وزارتخانه ها و ادارات و نیروهای مسلح کشوری و استانی توجه کنند، مشاهده می کنند که درصد کمی از اهل سنت در این مشاغل به کار گرفته شده اند. لذا با توجه به اینکه اهل سنت جزءلاینفک این کشور بوده و همواره خواهان اخوت و برادری بوده اند، نباید در نظام جمهوری اسلامی برای خود و فرزندانشان آینده ای تاریک را تصور نمایند، بلکه جمهوری اسلامی باید افقی روشن را برای اهل سنت ترسیم کند تا این قشر از ملت ایران با امید به آینده ای روشن، در مسیر تحقق آرمان‏های نظام تلاش کنند

[ دوشنبه 12 فروردین 1392 ] [ 05:08 ب.ظ ] [ اسماعیل سارلی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

نویسندگان
لینک های مفید
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب